چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

همه می خواهند در خانه ای زیبا، دوستدار محیط زیست و امن زندگی کنند. خانه های چوبی فواید زیادی دارند. در اینجا می خواهیم چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب را با شما در میان بگذاریم.

 

چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

 

ساخت خانه چوبی تمام نیازهای شما را برآورده می کند. و در ماندگاری خانه های چوبی و فوایدی که برای سلامتی دارند شکی نیست. قبلاً در مورد مزایای خانه های چوبی بسیار صحبت کرده ایم. با این حال، امروز می خواهیم در مورد واقعیت هایی صحبت کنیم که سبب می شود به ساختمان های چوبی، نگاه تازه ای داشته باشید، چوب در طی سال ها، ماده مورد علاقه برای ساخت خانه ها بوده است نه تنها خانه ها و معابد، بلکه شهرها از چوب ساخته می شدند.

بسیاری از افسانه ها در مورد ارتباط سرنوشت مردم با چوب می گویند که قادر است به انسان سرزندگی و انرژی زیادی ببخشد، مدت ها پیش، شوالیه ها ترجیح می دادند قبل از یک نبرد بزرگ، در خانه های چوبی ویژه اسکان یابند، چوب ماده ای زنده است. وقتی ساخت خانه تمام می شود، همه اتاق ها از تنفس و زندگی پر می شوند، برخلاف بتن یا پلاستیک، چوب انرژی زنده ای دارد.

 

مزایای سازه چوبی

در مقایسه با سایر مواد مصنوعی، چوب ترجیح داده می شود، زیرا در ارگانیسم های زنده تأثیر خوبی دارد، این واقعیت توسط آزمایشات بیشماری تأیید شده است، که یکی از آنها یک آزمایش مشهور روی موش است.

 

چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

 

در طی این آزمایش، دو موش به طور جداگانه از یکدیگر قرار گرفتند، یک موش در یک خانه کوچک چوبی و دیگری در یک خانه بتونی ویژه، جالب اینجاست که موشی که در یک خانه چوبی نگه داشته شد، نیرومند و متحرک باقی ماند، اما موش در خانه بتونی پس از دو هفته آزمایش از خوردن غذا امتناع ورزید، در سال ۲۰۱۱، یک مدرسه اتریشی برای بررسی تأثیر چوب بر سلامت دانش آموزان و پیشرفت در مطالعات آنها انتخاب شد.

 

چند واقعیت حیرت انگیز در مورد چوب

 

آنها دانش آموزان را به دو گروه مشغول مطالعه موضوعات مشابه تقسیم کردند، در پایان، دانش آموزان در کلاسی که کاملاً از چوب ساخته شده بود، پیشرفت بسیار بهتری نسبت به دانش آموزان کلاس هایی که با ساختارهای گچی و لینلیوم ساخته شده بودند، داشتند.

هنگام برنامه ریزی برای ساخت خانه ای از چوب، جالب است که بدانید چوب به طور طبیعی رطوبت داخل خانه را تنظیم می کند. به عنوان مثال، اگر هوا گرم باشد، جو در خانه چوبی تازه و دلپذیر خواهد بود. در مقابل، خانه چوبی شما را در زمستان های سرد، گرم نگه می دارد، بنابراین ساخت خانه های چوبی تضمین کننده کیفیت بهتر هوای داخلی است.

گرمای چوب و ایجاد احساس راحتی در خانه

دانشمندان کانادایی دریافتند که رنگ گرم و چوب طبیعی احساس راحتی و گرمای عاطفی را برانگیخته می کند، بعضی از آزمایشات در ژاپن انجام شد که دانشمندان در شرایط دشوار، مقاومت خانه چوبی را آزمایش کردند، خانه های ساخته شده از چوب در مقایسه با خانه های بتونی و آجری بیشترین مقاومت را در برابر زلزله نشان دادند.

با توجه به خاصیت ارتجاعی طبیعی چوب، سازه های چوبی مانند سازه های ساخته شده با سایر مصالح، به سرعت نابود نمی شوند.

جهت مشاوره طراحی و ساخت خانه چوبی، ویلای چوبی با گروه بین المللی آمیتیس امرتات تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید