چند ایده ساخت میز چوبی ساده و خاص

میز چوبی ساده و خاص

چند ایده ساخت میز چوبی ساده و خاص

ساخت میز چوبی چندان هم سخت نیست. کافی است اصول اولیه برای ساخت چارچوب و نصب اتصالات چوبی را به خوبی یاد بگیرید. در این پست استادکار ضمن آموزش نحوه ساخت میز چوبی برای باربیکیو، چند ایده ساده و راحت برای ساخت میز کار و مطالعه، میز ناهارخوری و… ارائه شده است. با کمی خلاقیت می‌توانید مدل‌های جدیدی برای میز چوبی خانه خود طراحی کنید.

۱- ساخت میز چوبی با پایه‌های فلزی

اگر خیلی از کارهای نجاری سر در نمی‌آورید؛ یک میز چوبی با پایه های لوله آهنی انتخاب خوبی برای ساخت یک میز کوچک مطالعه است. کافی است اتصالات لوله‌ای مورد نیاز خود را تهیه کنید و دست به کار شوید.

۲- میزهای شناور

دیوارهای نزدیک به هم در راهروی خانه یا قناسی‌های منزل‌تان دقیقاً مکان مناسبی برای نصب یک میز کار شناور هستند. همچنین اگر برای انجام کارهای کامپیوتری‌تان به محلی برای قرار دادن لپ تاپ نیاز دارید ولی فضای کوچک خانه مانعی برای استفاده از یک میز کار بزرگ است؛ میزهای دیواری شناور ایده خوبی هستند.

۳- میز غذاخوری چوبی

استفاده از میزی با چوب طبیعی نه تنها روح تازه‌ای به زندگی‌تان می‌‌بخشد بلکه اگر خودتان سعی کنید یک میز ساده چوبی بسازید تا حد زیادی در هزینه‌هایتان صرفه جویی می‌شود. یک میز ناهار خوری ساده می‌تواند ایده مناسبی برای شروع به نجاری باشد.

۵- میز کوچک مطالعه

میزهای مطالعه دیواری را در سایزها و فرم‌های متنوعی میتوانید تهیه کنید. این میزها اغلب با استفاده از پیچ‌های مخصوص به دیوار متصل می‌ شوند و دارای گونیاهای فلزی یا چوبی نگهدارنده هستند. از این میزهای دیواری میتوان به عنوان میز غذاخوری در خانه‌های کوچک نیز استفاده کرد.

۶- میز کنجی

این میزها فضای کمی را اشغال می‌کنند و انتخاب خوبی به عنوان میز کار و کامپیوتر در خانه‌های کوچک هستند.

۷- میز ماشین خیاطی

اگر اهل خیاطی کردن هستید، حتما به یک میز و صندلی مناسب نیاز دارید. ضمن اینکه مزیت این میز قرار گرفتن چرخ خیاطی در داخل محفظه میز است که کار کردن با آن را برای‌تان آسان‌تر می‌کند. همچنین میتوانید وسایل خیاطی خود را در کشوهای رو باز و قفسه‌های آن جای دهید.

۸- میز آرایش چوبی

یک نمونه از میز آرایش چوبی با رویه شیشه‌ای که دارای کشوهای مخفی است. این مدل را می توانید به صورت دیواری نیز بسازید.

 

منبع: آیچوب

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2020/05/22

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید