نکاتی برای محافظت از خانه چوبی

نکاتی برای محافظت از خانه چوبی

بالاخره پاییز از راه رسید. همانطور که برگ ها را از روی زمین جمع آوری می کنید و کارهای دیگر مربوط به خارج از خانه را انجام می دهید، این یک فرصت ایده آل برای بررسی خانه چوبی تان است.

در ادامه نکاتی برای محافظت از خانه چوبی را به شما ارائه می دهیم. بهتر است خانه چوبی خود را برای یافتن هرگونه نشانه ای که ممکن است مادر طبیعت بر دارایی ارزشمند شما بگذارد بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که هر مکان ساختمانی منحصربفرد است. به همین دلیل نمی توانیم یک مجموعه ساده از دستورالعمل های گام به گام را برای محافظت از خانه چوبی به شما ارائه دهیم.

از آنجایی که بسیاری از متغیرها در طراحی خانه چوبی، ساخت، کیفیت ساخت و ساز، گونه های درختی، و آب و هوا وجود دارد، شما ممکن است با برخی از موارد زیر برای نگهداری خانه چوبی خود روبرو شوید. در حالی که این نکات عمومی هستند، به شما امکان زندگی راحت تر را می دهند. و با این اطلاعات می توانید از خانه خود در برابر هدف مادر طبیعت برای خراب کردن خانه تان با سلاح هایی مثل آب، نور، قارچ ها و حشرات محافظت می کنید.

 

نکاتی برای محافظت از خانه چوبی

نکاتی برای محافظت از خانه چوبی: راه هایی برای زیبا نگه داشتن خانه چوبی شما


۱) طراحی خانه چوبی

طراحی خانه شما، جهت گیری خورشیدی آن و آب و هوای محلی شما تا حد زیادی مشخص خواهد کرد که با چه نوع مسائل مربوط به نگهداری روبرو خواهید شد. بازرسی های بصری کلید شناسایی بخش هایی از طراحی خاص شما هستند که ممکن است مشکل داشته باشند. آنچه شما به دنبال آن هستید نشانه هایی از این است که رطوبت جای خود را در الوارهای چوبی خانه شما باز کرده باشد و به پوسیدگی کمک کند. الوارهایی که به زمین نزدیک هستند، از الوارهایی که دورتر از زمین هستند بیشتر در معرض خطر هستند.

 

۲) سقف خانه چوبی

از آنجایی که سقف خانه چوبی شما دفاع اصلی شما در برابر طبیعت است، این احتمال وجود دارد که ابتدا نقص ها یا خرابی هایی در این قسمت ها نشان داده شود. به طور کلی هر چه سیستم سقف (سطوح سقف چندگانه، لبه های سقف، دودکش ها و غیره) پیچیده تر باشد، فرصت بیشتری برای نفوذ آب وجود دارد. به طور دوره ای اتاق زیر شیروانی خود را از نظر لکه های آب یا کپک بررسی کنید.

پروژه ساخت شهرک ویلای چوبی گروه بین المللی طراحی و ساخت ویلای چوبی آمیتیس را ببینید.

 

۳) در زیر لبه های بام

پیش آمدگی های لبه بام به دور نگه داشتن آب از دیواره های چوبی کمک می کند. اگر در قسمت زیرین پیش آمدگی لبه بام الوارهایی هستند که با قسمت های پیش آمده در ارتباط هستند، به انتهای این قسمت از الوارها دقت بیشتری داشته باشید. از آنجا که این قسمت ها در معرض تأثیرات نور خورشید، باد و باران قرار دارند، می توانند در صورت عدم دقت و نظارت، راه دیگری را برای پوسیدگی فراهم کنند.

 

۴) مراقب یخ زدگی باشید

در اقلیم های شمالی در ماه های زمستان، سدهای یخی روی سقف شما ایجاد می شود. این سطوح یخی می تواند صدمات سنگینی به سقف خانه شما وارد کند. به دنبال علائم برجسته ای باشید. مثلاً قسمت بالایی سقف خالی باشد، اما لبه ها پوشیده از برف با تعداد زیادی قندیل های یخی آویزان باشند. راه حل این است که از ایجاد هوای گرم در اتاق زیر شیروانی خود جلوگیری کنید. این بدان معناست که باید میزان عایق را افزایش دهید تا گرمای کمتری وارد اتاق زیر شیروانی شما شود. تهویه را بهبود ببخشید تا هوای گرم به سرعت خارج شود و یا هر دو کار را انجام دهید.

 

۵) مراقب آب روها باشید

آیا خانه شما دارای آب رو است؟ توصیه می شود در صورت عدم وجود، آب روهایی برای دور کردن آب باران از خانه خود نصب کنید. خانه های بدون آب رو از آب باران آسیب می بینند. و مواد آلی بر روی دیوارهای چوبی می توانند محیط مورد نیاز رشد حشرات را فراهم آورند و سبب پوسیدگی شوند.

 

۶) سطوح سخت

کف، پیاده روها و استفاده از آبپاش، همچنین مسیرهای رانندگی می توانند در هنگام باران چکه هایی را بر روی الوارها ایجاد می کنند. بنابراین به این مناطق توجه داشته باشید تا از نفوذ قارچ، کپک، یا نفوذ پوسیدگی به این الوارها جلوگیری کنید.

 

۷) پنجره ها و درها

اطراف پنجره ها را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام آب به خارج و پایین دیوارهای بیرونی هدایت می شوند. لکه های آب روی الوارها یا در اطراف پنجره ها یا درها نشان می دهد که هوا و آب در خانه شما نفوذ می کند. بتونه های مخصوص خانه های چوبی راه حل این مشکل هستند. در صورت عدم توجه به آب رفتگی چوب در طراحی خانه چوبی، دیوار چوبی وزن خود و بار خود را به درب و پنجره ها منتقل می کنند و باز كردن آنها غیرممكن خواهد بود.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید