خانه های چوبی برای آلرژی مفید هستند

خانه های چوبی مفید برای حساسیت و آلرژی 

آلرژی ها اغلب به دلیل گرد و غبارهایی که در اتاق ها و گوشه های خانه یا ساختمان جمع می شوند، بوجود می آیند.

گرد و غبار، اغلب اوقات به دلیل وجود الکتریسیته ساکن در قسمت هایی که در دسترس نیستند شکل میگیرد. چوب دارای خواص الکترواستاتیکی است، که از تشکیل گرد و غبار جلوگیری می کند، به همین دلیل خانه های چوبی یکی از بهترین مکان ها برای افرادی است که از آلرژی رنج می برند.

 

حساسیت

 

چگونه می توان از حساسیت در یک خانه چوبی جلوگیری کرد؟

اگرچه خانه های چوبی به طور طبیعی در برابر گرد و غبار که باعث ایجاد حساسیت می شوند مقاوم هستند، اما اقدامات لازم برای پیشگیری هم مهم است.

خانه ای که تمیز و بدون گرد و غبار باشد، آرامشی ایده آل و به دور از عطسه و خورخور کردن است.

چگونه می توانید آلرژی ها را در خانه چوبی خود کاهش دهید؟

خانه ای که ساخته یا بازسازی می شود اگر با ویژگی های خاص همراه باشد مانع از ورود و ماندن آلرژی ها در داخل خانه شود.

خانه چوبی باید تمیز و عاری از انواع مواد حساسیت زا و با طراحی مواد مناسب ساخته شده باشد.

پروژه خانه چوبی در رامسر آمیتیس امرتات راببینید.

چند روش عملی برای چگونگی جلوگیری از آلرژی در خانه های چوبی:

 

خانه چوبی

 

۱- به دنبال چوب های سخت (جنگلی) و با دوام بروید

گذشته از این که چوب جنگلی، برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار مناسب است، برای کفپوش های چوبی نیز از آن ها استفاده می شود و تمیز نگهداشتن آن نیز آسان می باشد.

گرده ها و سایر عوامل آلرژی زا به راحتی در لا به لای فرش جای می گیرند ولی با استفاده از کفپوش این مشکل به شدت کاهش پیدا می کند.

نگهداری خانه ی چوبی با کفپوش چوب جنگلی بسیار راحت می باشد، زیرا شما فقط لازم است هفته ای یکبار کف آن را جارو برقی یا تی بکشید.

چوب جنگلی به علاوه ی سهولت در نگهداری، زیبایی شناسی سبک خانه چوبی شما را نیز تکمیل می کند.

 

۲- مبلمان چرمی انتخاب کنید

مواد آلرژی زا برای تجمع در مدت زمان طولانی، محیط های خاصی را ترجیح می دهند، اگر نمی توانید به طور مرتب داخل خانه خود را تمیز کنید، اطمینان حاصل کنید که مبلمان شما مستعد جمع شدن گرد و غبار نیست. چرم یک ماده ایده آل برای این کار است زیرا مواد آلرژی زا و گرد و غبارها را به خود جذب نمی کند.

علاوه بر این تمیز کردن آن ساده تر است، فقط باید با یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

از رو مبلی استفاده نکنید و برای روی بالشها از چرم استفاده کنید.

 

خانه های چوبی مفید برای حساسیت و آلرژی 

حقیقتی در مورد فرش

ممکن نیست شما در خانه خود از فرش استفاده نکنید، اما اگر می خواهید از آلرژی جلوگیری کنید، حتماً هر هفته فرش های خود را عاری از گرد و غبار کنید.

علاوه بر این، فرش ها را در اتاق هایی که مستعد رطوبت هستند مانند حمام قرار ندهید زیرا این عمل می تواند منجر به رشد قارچ و کپک شود.

در خانه خود از قالیچه های کوچک استفاده کنید تا بتوانید به راحتی متوجه گرد و غبار بشوید و آن را تمیز کنید.

 

قالیچه

 

۳- از تاج تخت استفاده کنید

از پوشش های تختخواب با ویژگی های ضد گرد و غبار استفاده کنید، یکی از مناطقی که گرد و غبار در آن انباشته می شود، اتاق خواب است. مواد آلرژی زا را با استفاده از پوشش های تخت خواب، با ویژگی های ضد گرد و غبار کاهش دهید، همچنین می توانید برای از بین بردن آلرژی ها حداقل یک بار در هفته ملافه تخت خواب خود را بشویید،حتما برای خلاصی از شر آلرژی از آب گرم استفاده کنید.

 

درباره حیوانات خانگی و آلرژی ها

منظور از بیان این موضوع، دوری از حیوانات خانگی و نگه نداشتن آن ها نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دائما آنها را حمام کنید و یک محدوده خاص را انتخاب کنید تا حیوان خانگی شما در آن بخش زندگی کند و دسترسی کمتری به اتاق خواب شما داشته باشد. مبلمان چرمی برای خانواده های دارای حیوانات خانگی ایده آل است زیرا این وسایل مستعد به شوره زدن و امثال آن نیستند.

 

۴- از فیلترهای (HEPA (High Efficiency Particulate Air) برای کیفیت هوای داخلی استفاده کنید

اگر می خواهید محیطی بدون آلرژی داشته باشید، یک فیلتر هوا با قابلیت حذف ذرات معلق هوا با کارایی بالا را انتخاب کنید، حتی با وجود یک فیلتر کوچک هم در داخل خانه چوبی، می توانید هوای تمیز و بدون حساسیت دریافت کنید، در مورد نصب این نوع سیستم از یک پیمانکار حرفه ای فیلتر HEPA راهنمایی بخواهید. همچنین فیلتر HVAC برای جلوگیری از آلرژی و تهویه مطبوع نیز مناسب می باشد.

 

فیلتر HVAC

 

  • تهویه مناسب بسیار مهم است
  • تهویه خانه، راهی مطمئن برای رهایی از آلرژی ها است.
  • حتما در فصل مواجهه با گرده ها و هاگ ها علائم آلرژی از فیلتر های هوا استفاده کنید.
  • حتما فیلترها را هر ماه تعویض کنید.

 

۵- شومینه های داخل خانه چوبی شما

تقریباً تمام خانه های چوبی دارای شومینه هستند، اگر شما یا عزیزانتان از آلرژی رنج می برید، مطمئن شوید که شومینه شما از پروپان یا گاز طبیعی استفاده می کند.

دود در واقع می تواند علائم آلرژی زا را تشدید کند، بنابراین شومینه های چوبی توصیه نمی شود اما، صدای ترک چوب در شومینه گرم، بسیار دلپذیر و جذاب می باشد.

 

شومینه

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید