مدل جدید کفپوش چوبی منزل که فضای خانه را تغییر خواهد داد

 کفپوش چوبی منزل

مدل جدید کفپوش چوبی منزل که فضای خانه را تغییر خواهد داد

یکی از مهم ترین بخش های بازسازی خانه می تواند عوض کردن کفپوش آن باشد. امروزه صاحبان خانه ها انتخاب های متعددی برای کفپوش خانه هایشان دارند از سنگ و سرامیک گرفته تا خرید کفپوش هایی مانند پارکت لمینت و یا پارکت چوبی. در این مقاله ما در مورد انواع کفپوش های چوبی پارکت لمینت به بررسی پرداختیم که هم نسبت به کفپوش های دیگر، ارزانترند هم زیباتر و دوام بیشتری دارند و نصب آنها نیز آسان است. از این رو خرید پارکت لمینت بسیار بهتر و به صرفه تر از کفپوش های دیگر است. (البته در بخش های گذشته درباره انواع پارکت و انواع لمینت ها جهت اطلاع و آشنایی هر چه بیشتر شما علاقه مندان، نوشته ایم)

انواع کفپوش های چوبی موجود در بازارهای جهان عبارتند از:

– کفپوش مهندسی (Engineered Flooring) :

کفپوش های پارکت لمینت مهندسی، از انواع جدید کفپوش های چوبی هستند که جالب است پیش از آنکه در بازارهای محلی شرکت های سازنده معروف شوند، به دلیل کیفیت بالا، در سطح جهان مطرح شدند. هر تایل این نوع کفپوش های چوبی، از چوب، تخته چندلا و MDF درست شده است. دلیل محبوبیت و پرطرفدارتر بودن این نوع کفپوش ها در سال های اخیر به دو دلیل اصلی بوده: 

۱) به دلیل کیفیت ساخت بالا، می تواند بر روی هر سطحی نصب و استفاده شود حتی سطوحی که کف آنها دارای نم و رطوبت است. این مسئله برای کسانی که منزلشان در نواحی مرطوب است (از جمله شمال ایران) و علاقه مند به استفاده از کفپوش های چوبی هستند، موقعیت مناسبی است. قبلا امکان نصب و استفاده از پارکت های چوبی در چنین مناطقی وجود نداشت. 
۲) ارزانتر بودن و مناسب تر بودن: کفپوش های مهندسی، برای مکان های مختلف با کاربری های متفاوت بسیار مناسب اند. نصاب پارکت لمینت می تواند پس از نصب، به راحتی راهنمایی های لازم را در زمینه هماهنگ کردن دکور و سایر اجزاء خانه با این کفپوش چوبی بدهد.

– کفپوش Solid Flooring :

این نوع کفپوش های چوبی، در واقع مدلهای قدیمی تر پارکت چوبی بودند که از لحاظ دوام و مقاومت در برابر حرارت، رطوبت، گرما، خش و غیره مقاومت کمتری نسبت به کفپوش مهندسی داشتند. قطعات تایل های آنها یکسره از چوب درختانی مانند چوب بلوط یا چوب گردو ساخته می شدند. تخته های این نوع کفپوش چوبی حداقل ۱۰۰ سال است که در بازارهای جهان خرید و فروش شده و مورد استفاده مصرف کنندگان قرار می گیرد. البته همانطور که گفتیم با ورود کفپوش چوبی نوع مهندسی دیگر این نوع کفپوش های پارکت لمینت، قدیمی شده اند. با این وجود پرطرفدار بودن این نوع کفپوش ها و خرید پارکت لمینت Solid Flooring توسط مشتریان، عمدتاً به دلایل زیر بوده است: 

۱) طول زیاد: به دلیل اینکه برای ساخت تایل های این نوع کفپوش ها، به طور کامل از قطعات اصلی چوب درختان استفاده می شد، اغلب به عنوان یک کفپوش قوی و با دوام شناخته می شدند. برخی از صاحبان خانه ها این نوع کفپوش ها را انتخاب می کردند تا محصولی با دوام تر و با امکان پشتیبانی و تعویض قطعات داشته باشند.

۲) انتخاب مطمئن: برای اینکه کفپوشی داشته باشید که برای سال ها دوام بیاورد و در برابر گرد و خاک و یا گذاشتن فرش، مبلمان و یا هر وسیله ای بر روی سطح آن مقاوم بوده و دوام مناسبی داشته باشد از این کفپوش می توان استفاده کرد. همچنین امکان پولیش زدن و براق سازی آن به ساده گی بعد از چند سال وجود دارد. 

 

 

منبع: آیچوب

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2020/05/23

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید