فن آوری های جدید گرمایشی و سرمایشی خانه چوبی

فن آوری های جدید گرمایشی و سرمایشی خانه چوبی

پیشرفت های جدید در فن آوری های جدید گرمایشی و سرمایشی خانه چوبی و ویلای چوبی سبب می شود در حالی که هزینه کمتری صرف انرژی می کنید، نفس راحتی بکشید. در اینجا گزینه های مختلفی برای انتخاب سیستم گرمایش و سرمایش خانه چوبی معرفی می کنیم.

چه خوب می شود اگر خانه های جدید، برچسب هایی بر روی پنجره داشته باشند که عملکرد انرژی را پیش بینی می کند، دقیقاً مثل اتومبیل های امروزی. این امر به ویژه در این سالها با هزینه های بالای سوخت مفید خواهد بود. بنابراین، انتظارات ما از راحتی در سال های اخیر به طور چشمگیری تغییر کرده است. امروز ما نه تنها می خواهیم در خانه ای کاملاً راحت باشیم، صرف نظر از اینکه هوای بیرون سرد یا گرم باشد، بلکه می خواهیم هوای داخلی تمیز و بدون میکروب و با اندکی رطوبت داشته باشیم.

خوشبختانه همه این موارد در خانه های چوبی و ویلاهای چوبی قابل دستیابی هستند. مشروط بر اینکه یک استراتژی گرمایش و سرمایش در هنگام ساخت خانه چوبی در نظر داشته باشید.

 

آشنایی با فن آوری های جدید گرمایشی و سرمایشی خانه چوبی

مهم است که به خانه خود به عنوان یک سیستم کامل فکر کنید. خانه های جدید چوبی امروزی می توانند طوری ساخته شوند تا از نظر انرژی بسیار کارآمد باشند. به همین دلیل باید به استراتژی گرمایش و سرمایش خانه چوبی با رویکرد در نظر گرفتن کل خانه نگاه کرد. به جای اینکه فقط به سرهم کردن اجاق، آبگرمکن و تهویه مطبوع بعد از ساخت خانه اکتفا کنید، باید یک استراتژی جامع با در نظر گرفتن راحتی خود و هزینه های انرژی در نظر بگیرید.

 

فن آوریهای جدید گرمایشی و سرمایشی خانه چوبی

انتخاب مکان ساخت خانه چوبی

خانه ای از چوب و الوار در مکان های بیابانی نیاز به یک استراتژی بسیار متفاوت از گرمایش و سرمایش، نسبت به خانه های چوبی در سواحل شمال کشور دارد. آیا منطقه شما مستعد قطع برق، باد و طوفان برفی است؟ آب و هوای محلی شما در طراحی سیستم گرمایش، سرمایش و تهویه هوا تأثیر می گذارد.

 

جهت گیری خانه چوبی یا ویلای چوبی

با ساختن خانه خود در محل مناسب می توانید صورتحساب انرژی خود را تا ۳۰ درصد کاهش دهید. اگرچه بهتر است پنجره ها به طور مستقیم رو به جنوب باز شوند. اما می توان تا ۳۰ درجه از جهت جنوب فاصله گرفت و تنها پنج درصد از پس انداز انرژی را از دست داد.

 

بایدها و نبایدهای طراحی خانه چوبی

در نظر گرفتن حجم فضا همانند تعداد پنجره ها و درها در طراحی خانه چوبی، می تواند بر نیازهای گرمایشی خانه تأثیر بگذارد. به خصوص سقف های مساجد و کلیساها، انرژی بیشتری برای گرم شدن و سرد شدن نیاز دارند زیرا حجم بیشتری ایجاد می کنند.

 

سقف خانه های چوبی

بزرگترین عامل از دست رفتن انرژی در خانه، سقف است. مسئله عایق بودن و میزان تاثیرگذار بودن سقف است. با سازنده خانه چوبی و ویلای چوبی خود در مورد چگونگی پیکربندی سقف خانه چوبی صحبت کنید. همچنین در مورد هزینه آن و چگونگی تأثیر آن بر عملکرد انرژی خانه راهنمایی بگیرید. انتخاب سیستم سرمایش و گرمایشی شما تحت تأثیر سوخت و هزینه های آن خواهد بود.

همچنین بخوانید: چگونه و با چه قیمتی خانه چوبی با کیفیت بسازیم.

در بسیار از مناطق، گاز طبیعی و برق در دسترس است. اگر مکان خانه چوبی مورد نظر شما به دور از شبکه برق واقع شده باشد، به احتمال زیاد مجبورید از فناوری های جایگزین مانند باد و انرژی خورشیدی استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از الوار چوبی

الوارهای چوبی یک ماده عایق عالی هستند. دیوارهای چوبی، انرژی را جمع و ذخیره می کنند، سپس آن را مجدداً تابش می دهند. می توان با اضافه کردن قطر الوارهای چوبی، کارآیی انرژی را افزایش داد. خانه های چوبی و ویلاهای چوبی جدید امروزی می توانند تا ۱۵ تا ۲۰ درصد انرژی بیشتری نسبت به یک خانه معمولی داشته باشند.

 

فن آوریهای جدید گرمایشی و سرمایشی خانه چوبی

انتخاب پنجره های ویلاهای چوبی

برای کمک به خنک نگه داشتن منزل شما در تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان، تولیدکنندگان پنجره ها روکش های “low-e” را ارائه می دهند که اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند. عملکرد را با رتبه بندی های ارزش U که بین ۱٫۲۰ تا ۲۰/۰ است مقایسه کنید. هرچه این عدد کمتر باشد، عملکرد انرژی نیز بهتر خواهد بود. در شرایط آب و هوایی سرد، مقدار ۰٫۳ تا ۰٫۵  U ارزش آن را دارد که هزینه اضافی برای آن پرداخت شود.

 

کنترل کیفیت هوا در خانه های چوبی

از آنجا که خانه های چوبی و ویلاهای چوبی می توانند فوق العاده بسته باشند، متخصصان برای حفظ هوای سالم در محیط داخلی، یک روش سه گانه را توصیه می کنند.

۱) مبدل های هوا به هوا:

این واحدهای مکانیکی که به سیستم هوای فشرده متصل می شوند، کیفیت هوا در محیط داخلی را با به داخل کشیدن هوای تازه و بیرون راندن هوای بی کیفیت تنظیم می کنند. به علاوه، آنها ۷۰ تا ۸۰ درصد گرما را انتقال می دهند.

۲) رطوبت سازها:

رطوبت هوا در زمستان می تواند به پنج درصد کاهش یابد و باعث خشک شدن پوست، لب و دستگاه تنفسی شما می شود. یک مرطوب کننده کامل خانه، راه حلی است که از ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار قیمت دارد.

۳) پنکه های تهویه:

حمام های مجهز به کنترل های حرکتی یا حساس به رطوبت، بخار و بو های ناخواسته را بیرون می کشند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید