شهرک چوبی امامزاده ابراهیم

شهرک چوبی امامزاده ابراهیم

 

شهرک چوبی امامزاده ابراهیم

 

شهرک چوبی «امامزاده ابراهیم» که بین گیلانی ها به «شازده ابراهیم» معروف است در در دل کوهستان جنگلی شفت در استان گیلان قرار دارد.

 

شهرک چوبی امامزاده ابراهیم

 

یکی از مشهورترین بقاع متبرکه استان گیلان، بقعه متبرکه امامزاده ابراهیم (ع) است که در شهرکی تماماً چوبی به همین نام در شهرستان شفت قرار دارد. امام زاده ابراهیم (ع) که تنها شهرک چوبی ایران به شمار می رود در منطقه‌ای خوش آب و هوا در دل جنگل‌های شفت به فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر شفت قرار دارد؛ اینجا از معدود نقاطی است که می‌توان در آن جنگل، رودخانه، ییلاق و کوه‌های پوشیده از برف را در یک زمان مشاهده کرد.

 

شهرک چوبی امامزاده ابراهیم

 

رودخانه ای که از کنار این شهرک می گذرد نقش زیادی در جلوه بخشی به این منطقه ویژه ییلاقی دارد و هرچه به سمت بالادست حرکت کنید آبشارهای کوچک زیادی می بینید که منظره قشنگی از طبیعت زیبای شمال را ترسیم می کند.

یکی از ویژگی های بارز این منطقه سبک معماری خاص خانه های آن به شمار می رود، معماری خاصی که به این منطقه شهرت جهانی داده است؛ ساختمان هایی که ارتفاع برخی از آنها به شش طبقه هم می رسد و تنها مصالح به کار برده در آن چوب است.

 

شهرک چوبی امامزاده ابراهیم

 

بر اساس شجره‌نامه موجود، امامزاده ابراهیم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می‌باشد که در روستای طالقان شهرستان شفت قرار دارد؛ بنای بقعه از سنگ و گل و چوب در ۴ طبقه بوده و دارای مساحت ۳۰۰ مترمربعی است؛ گنبدی با پوشش استیل و دو گلدسته به ارتفاع ۹ متر در بالای بام آن خودنمایی می‌کند و ضریحی مشبک و آهنی بر روی مرقد این امامزاده نصب شده است.

عکاس: عباس عاشوری

منبع: پرشیا دایجست

 

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2019/08/11

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید