سازه چوبی ضد زلزله

سازه چوبی ضد زلزله

ژاپنی‌ها قصد دارند آسمان خراش چوبی و ضد زلزله جهان را بسازد. این برج چوبی که plyscraper نامیده می شود، ۷۰ طبقه دارد و با هزینه ای بالغ بر  ۵٫۶ میلیارد دلار ساخته خواهد شد

طرح گرافیکی بلندترین آسمان خراش چوبی جهان که قرار است در توکیو ساخته شود،

این برج در برابر زلزله های سنگین مقاومت می‌کند ارتفاع برج ۱ هزار و ۱۰۰ فوت و سازه برج تمام چوب خواهد بود

 

سازه چوبی ضد زلزله - گروه بین المللی آمیتیس امرتات سازه چوبی ضد زلزله - گروه بین المللی آمیتیس امرتات سازه چوبی ضد زلزله - گروه بین المللی آمیتیس امرتات سازه چوبی ضد زلزله - گروه بین المللی آمیتیس امرتات

 

منبع: مشرق نیوز


بیستر بدانید :

مقاوم در برابر زلزله : از مهم ترین مزایای سازه های چوبی، مقاومت بالای آن ها در برای انواع بلایای طبیعی (زلزله، سیل و آتش سوزی) می باشد. ضریب میرایی بالای چوب آن را مناسب ترین نوع مصالح برای طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله می نماید و نیز کاهش بار مرده ساختمان تا هفت برابر نسبت به سازه های فولادی و بتنی بر این مقاومت می افزاید. بدین ترتیب به جرات می توان سازه های چوبی را یکی از بهترین سیستم های مقاوم در برابر زلزله دانست.

زمین‌لرزه‌های فراوانی که در گوشه و کنار جهان به وقوع پیوسته است، نشان داده اند که خانه‌های سبک چوبی مقاومت بی نظیری در برابر زمین‌لرزه دارند.

در استانداردهای خانه های چوبی، یک ساختمان مستحکم به سازه ای گفته می شود که پس از وقوع زلزله، مطمئن و سالم بماند و قابل بهره برداری و زندگی باشد در صورتی که در سازه های فولادی و بتنی منظور از ساختمان مستحکم، خانه ای است که در هنگام وقوع زلزله صدمات جانی آن به حداقل برسد.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   اخبار
  •   تاریخ انتشار :  2019/07/30

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید