ساخت خانه چوبی در ایتالیا

 

ساخت خانه چوبی در ایتالیا

امروز می خواهیم درباره ساخت خانه چوبی در ایتالیا صحبت کنیم.

استفاده از چوب در تاریخ غنی ایتالیا بسیار دیده می شود. این مصالح ساختمانی به علت کاربرد در کشتی سازی و سازه های چوبی شهرت داشت، اما به جز این ها کاربردهای دیگری نیز داشت. ونیز پایتخت ایتالیا که به شهر شناور معروف است، دارای ۱۱۷ جزیره است که با پل ها و کانال های مختلف به هم متصل اند. اما ونیز کاملاً روی جزیره ها ساخته نشده است. خانه ها روی پی های چوبی ساخته می شدند که این پی ها توسط ستون های چوبی قائم که در زمین قرار داده شده بودند نگه داشته می شدند.

 

ساخت خانه چوبی در ایتالیا

 

مقدار زیادی چوب برای ساخت و سازها نیاز بود. مثلاً برای ساخت کلیسای Santa Maria Della Salute، تعداد ۱،۱۰۶،۶۵۷ تیر چوبی قائم زیر آب قرار داده شد. اتمام این پروژه دو سال و دو ماه به طول انجامید.

 

کلیسای Santa Maria Della Salute

کلیسای Santa Maria Della Salute

 

شاید سوال شما این باشد که:

وقتی در ونیز جنگلی وجود ندارد مردم آن چطور چوب را پیدا کردند؟

چوب را از جنگل های اسلوونی، کرواسی و مونتنگرو تهیه کردند و از راه آب به ونیز انتقال دادند. اما همه این پی های چوبی چطور تا به امروز باقی ماندند؟

چطور تیرهای قائم چوبی که ونیزی ها برای پی سازی استفاده کردند پوسیده نشدند؟

چون گونه هایی از درختان می توانند چندین قرن در مجاورت آب دوام بیاورند، استفاده از چوب اجتناب ناپذیر بود. ستون های از جنس نارون و صنوبر در معرض اکسیژن قرار نگرفته اند، در نتیجه پوسیده نمی شوند. در حقیقت این چوب به علت مجاورت و نفوذ مداوم آب های غنی معدنی سفت می شود و در نتیجه به سازه ای سخت و سنگ مانند تبدیل می شود. خانه های ونیز روی پی های چوبی ساخته می شدند. این پی ها توسط ستون های چوبی قائم که در زمین قرار داده شده بودند نگه داشته می شدند.

همچنین ببینید: پروژه های خانه چوبی گروه بین المللی آمیتیس امرتات

چوب در دوره مدرن ایتالیا

در سال های اخیر انقلابی واقعی در بازار چوب ایتالیا به وجود آمده است با توسعه محصولات پیشرفته استفاده از مصالح چوبی آغاز شد علاوه بر این مزیت های زیادی در استفاده از چوب برای ساخت و ساز وجود دارد:

  • چوب با جذب co2 باعث کاهش اثرات گلخانه ای می شود.
  • چوب به انرژی بسیار کمی احتیاج دارد.
  • چوب خواص قابل ملاحظه ای برای عایق بندی در برابر سرما، گرما و سر و صدا دارد.
  • ساخت خانه های چوبی باعث صرفه جویی مالی می شود.

انقلاب چوب و خانه های چوبی امروزی

در سال های اخیر چوب به عنوان مصالح ساختمانی ایده آل برای حل مسائل پیچیده ساختمانی در محیط شهری پذیرفته شده است. امروزه از چوب در بخش های مسکونی، تجاری، صنعتی و دولتی برای ساخت ساختمان های مدرن چند طبقه مثل صنعت ساخت مدرسه استفاده می شود. همچنین ثابت شده است که چوب برای کارهای روبنایی، نوسازی، بازسازی ساختمان های موجود، گسترش و دیگر کارهای تعمیر و نگهداری ساختمان های قدیمی مناسب است. به خاطر مقاومت چوب پس از زلزله و سرعت ساخت بالا در محل احداث ساختمان، از آن در بازسازی ساختمان های منطقه Abruzzo پس از زلزله به طور گسترده استفاده گردید. از سال ۲۰۰۹ بیش از ۷۰ درصد از ساختمان های جدید منطقه Abruzzo از چوب ساخته شدند.

 

ساخت خانه چوبی در ایتالیا

 

همچنین بخوانید: خانه چوبی آمستردام

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید