خانه چوبی و ایجاد سیستم سرمایش و گرمایش آن

خانه چوبی و ایجاد سیستم سرمایش و گرمایش آن

آیا یک خانه چوبی دنج، در حومه ی شهر دارید؟ چه محلی برای سکونت در تعطیلات باشد، چه سکونت گاه اصلی، کلبه های چوبی دارای فضایی دلنشین هستند، که بسیاری افراد از آن لذت می برند. به جز آتشی که در شومینه زبانه می کشد، چه راهی برای گرمایش خانه چوبی وجود دارد؟ وب سایت amitisemertat.com به شما نکاتی برای سرمایش و گرمایش خانه چوبی ارائه می کند، که بتوانید، در کل سال در خانه چوبی، احساس راحتی داشته باشید.

پروژه های در حال اجرای گروه بین المللی آمیتیس امرتات را اینجا ببینید.

خانه چوبی

 

ملزومات گرمایش و سرمایش خانه چوبی

برخی از کلبه های چوبی، نیاز به سیستم کامل گرمایشی و سرمایشی دارند، در حالی که برخی دیگر در مناطق گرمسیری، فقط از سیستم سرمایش بهره می گیرند. وقتی می خواهید، از میان راهکارهای سایت amitisemertat برای کلبه ی چوبی خود، یکی را انتخاب کنید، بهتر است، ابتدا علاوه بر در نظر گرفتن مساحت سازه چوبی، به این فکر کنید، که شما چقدر و چگونه از خانه چوبی خود استفاده می کنید.

برای خانه های چوبی بزرگ و خانه هایی، که برای اقامت سالانه استفاده می شوند، ممکن است، مثل یک خانه معمولی از سیستم سرمایش و گرمایش هوا استفاده شود. کلبه های چوبی کوچکتر، و آنهایی که فقط در مواردی خاص کسی در آن ها سکونت می کند، ممکن است، ظرفیت کمتری از منابع گرمایش و سرمایش در محل و زمان لازم را نیاز داشته باشند.

 

سیستم های گرمایش و سرمایش کلبه های چوبی: در دست احداث

خانه چوبی

 

اگر در حال ساخت یک ویلای چوبی جدید هستید، این شانس را دارید، که از سیستم کانال استفاده کنید، زیرا این سیستم امکان تنظیم دمای داخلی خانه چوبی را فراهم می کند. یک سیستم کانال، منبع حرارتی یا خنک کننده هوا می تواند، دقیقاً متناسب با فضای کلبه تعبیه شود.

گزینه ی دیگر مورد علاقه ی بسیاری از صاحبان خانه های چوبی، سیستم گرمایش از کف است. سیستم های گرمایش از کف، یک شبکه از لوله های پر شده با سیال هستند، که برای گرم کردن فضای ویلای چوبی، در قسمت زیر کف خانه قرار می گیرند. سیستم گرمایش از کف، برای کلبه های چوبی مناطق کوهستانی و سردسیرتر مناسب است.

قبل از انتخاب سیستم حرارتی برای خانه چوبی، باید منبع سوخت موجود را در نظر بگیرید. آیا کلبه شما به آب و برق و گاز دسترسی دارد؟ آیا شما خارج از شبکه هستید؟ در مناطق دورافتاده استفاده از پروپان، انرژی زمین گرمایی و گرمای خورشیدی ترجیح داده می شود. همچنین سیستم های زمین گرمایی می توانند، آب مصرفی کلبه چوبی را تامین کنند.

 

گرمایش و سرمایش برای خانه های چوبی موجود

خانه چوبی

 

اگر خانه شما کانال کشی نشده است، و تصمیم ندارید، سیستم کانال کشی تعبیه کنید، گزینه های کارآمدی از نظر انرژی هم برای گرمایش هم برای سرمایش موجود هستند. یک سیستم مینی اسپیلت بدون کانال را می توان، هم برای گرمایش و سرمایش کل خانه چوبی و هم برای تعدادی از قسمت ها استفاده کرد. در این سیستم ها اسپیلت مستقیما در محل مورد استفاده نصب می شود، و به یک پمپ حرارتی خارجی یا خنک کننده هوا نصب می شود. این سیستم می تواند، چندین منطقه را پشتیبانی کند، و بسیاری از قسمت های کلبه چوبی را تامین نماید.

 

اسپیلت های دیواری دریچه مستقیم

اسپیلت های دیواری دریچه مستقیم، نوعی از سیستم های گرمایشی مستقل هستند، که می توانند، در ویلاهای چوبی کوچک تر نصب شوند. آن ها گرما را مستقیم به قسمتی که در آن نصب شدند، می رسانند. مدل های گازی یا برقی این سیستم موجود هستند، و این اسپیلت ها از نظر ایمنی و راحتی ویژگی های زیادی برای محافظت از خانه چوبی و راحتی شما دارند.

 

سیستم های HVAC با سرعت بالا

سیستم های HVAC با سرعت بالا، به صورت کانال هستند، اما کانال کشی که در این سیستم ها استفاده می شود، بسیار کوچک تر از کانال کشی است، که در سیستم حرارتی معمولی استفاده می شود. اگر فضای کافی برای کانال های بزرگ تر ندارید، می توانید از این سیستم گرمایشی برای کلبه چوبی خود استفاده کنید. سیستم های HVAC با سرعت بالا، که برای کلبه چوبی استفاده می شوند، کاملاً بی صدا هستند، و آرامش شما را در ویلای چوبی به هم نمی زنند.

 

گرم کن ها و خنک کننده های قابل حمل

خانه چوبی

 

گزینه دیگر موجود، برای گرمایش و سرمایش استفاده از گرم کن ها و خنک کننده های قابل حمل است. زمانی که ویلای چوبی شما کوچک تر است و کمتر در آن سکونت دارید استفاده از این گزینه برایتان بهتر است. گرم کن ها و خنک کننده های قابل حمل، هوای تازه را به فضایی که در آن نصب شدند، انتقال می دهند و در ظرفیت های مختلفی موجود هستند.

گرم کن های قابل حمل، گرما را مستقیماً به اتاقی که در آن نصب هستند، انتقال می دهند. دستگاه های گرم کن جدید، به خاطر ویژگی های امنیتی بهتر، خطر آسیب و آتش سوزی کمتری دارند. مدل های شیک زیادی، برای هماهنگی با دکور خانه چوبی شما وجود دارند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید