خانه چوبی مناسب برای بازی کودکان

خانه چوبی مناسب برای بازی کودکان

خانه­ چوبی، بهترین محل برای بازی فرزندان شما است. خانه­­­ های چوبی، کودکان شما را سرگرم می­ کنند. شما می­ توانید خودتان خانه چوبی را بسازید و از فرزندتان در ساخت آن کمک بگیرید.
هنگام انتخاب خانه چوبی باید سن فرزند خود را در نظر بگیرید، زیرا با توجه به سن، شما می­ توانید تصمیم بگیرید چه چیزهایی برای خانه چوبی خود احتیاج دارید. قطعاً خانه ای که برای یک کودک سه ساله انتخاب شده، برای یک کودک ۱۰ ساله مناسب نخواهد بود.

پروژه های اجرا شده گروه بین المللی آمیتیس امرتات، را اینجا ببینید.

 

خانه چوبی

 

بهترین محل جهت قرار دادن خانه­ چوبی کودکان کجاست؟

شما می­ توانید خانه­ کودک را هر جایی اعم از روی زمین، باغ، تراس و یا داخل حیاط قرار دهید. ساخت خانه­ چوبی، روی درخت و یا ساخت یک خانه درختی کمی سخت­ است. شاید خانه ­های درختی را فقط در کتاب ­ها یا فیلم­ ها دیده باشید. اما ساخت آنها غیرممکن نیست.

خانه درختی

نوع دیگری از خانه ­چوبی، خانه ای است، که می­ توانید آن را روی سطح شنی یا لاستیکی قرار دهید، که از مواد بازیافتی ساخته شده است. اینها ایده ای عالی برای کودکان هستند، و شما می­ توانید نمونه های آن را عموما در پارک ها، مهدکودک ها یا مدارس ببینید.

گاهی اوقات، بدون در نظر گرفتن سطح، بعضی از خانه های چوبی روی چهارپایه ثابت می شوند و از سطح زمین فاصله می گیرند. در این موارد آنها به پلکان احتیاج دارند تا کودکان بتوانند از طریق آن وارد خانه چوبی شوند.

 

نمونه هایی از خانه های چوبی برای کودکان

خانه چوبی

 

خانه های چوبی با طرح های مختلف و درجه پیچیدگی متفاوتی وجود دارند. قیمت خانه چوبی بر اساس میزان پیچیدگی یا پیشرفته بودن خانه متفاوت خواهد بود.

  • خانه ساده: این خانه ها عموماً کوچک تر هستند و معمولاً ۴ دیوار، یک در و یک پنجره دارند. به خاطر ابعاد کوچک این خانه ها شما می­ توانید آنها را در هر فضایی قرار دهید که این مساله برای فصول سرد سال مزیت محسوب می­ شود. این خانه ها برای خردسالان مناسب هستند.
  • خانه های دو طبقه: این خانه ها بسیار پیچیده هستند.
  • خانه ساخته شده از تخته: استفاده از مصالح چوبی هم در طراحی مبلمان و هم لوازم خانه در حال رشد است. آنها واقعاً ارزان هستند و شما حتی می­ توانید آنها را به رایگان به دست آورید، مثلاً می توانید از تخته های بازیافتی استفاده کنید. در نتیجه، هزینه نهایی خانه خیلی ارزان تر تمام خواهد شد.
خانه چوبی پیچیده
  • خانه ساخته شده از تخته چندلایی: ساخت این نوع خانه پروسه ساده ای دارد، تنها کاری که باید انجام دهید ساخت اسکلت خانه است. بعد از ساخت آن، شما تنها کافی است، تخته ها را جایگذاری کنید. شما می­ توانید سقف و در خانه چوبی را نیز به همین ترتیب بسازید. فقط باید به در لولا اضافه کنید.
  • خانه های کوچک درختی: برای ساخت این نوع خانه شما باید یک درخت قوی و تنومند را انتخاب کنید. شما می توانید خانه های درختی از پیش ساخته شده را تهیه کنید، یا اینکه خودتان آنها را بسازید.
  • خانه هایی با سرسره: شما می ­توانید، این خانه ها را در یک سطح شنی یا روی یک سطح لاستیکی قرار دهید. شما باید از یک سطح محکم، خشک و ثابت برای این کار استفاده کنید.
  • خانه های واقع گرا: طراحی این خانه ها الهام گرفته از خانه های واقعی است. اگر چه آنها خیلی از خانه های واقعی کوچک تر هستند، اما باز هم مونتاژ آنها بسیار ساده است. به علاوه، آنها در کنار حس مدرن بودنی، که به حیات خلوت خانه شما می­ دهند، بی نظیر بودن و اصالت قطعات آن تحسین برانگیز خواهد بود. بعضی اوقات، شما می­ توانید با استفاده از حصار در طرح های پیچیده به خانه چوبی حس واقعی بودن بدهید.

 

نوع دیگری از خانه های چوبی برای کودکان: خانه های عروسک

خانه چوبی

 

این نوع خانه، مخصوصاً از نظر اندازه در چندین نسخه ارائه می­ شود. در بعضی از این خانه ها یک دیوار باز وجود دارد، که کودک می ­تواند از طریق آن داخل خانه را ببیند، و به سادگی بازی کند. این نوع خانه چوبی معمولاً، ارزان و کوچک است و جا به جایی آن راحت است.

اگر خانه چوبی پیچیده تر بخواهید، شما می­ توانید از خانه های بزرگتری که یک فضای کوچک برای راحت نشستن یک تا دو کودک دارند، استفاده کنید. شما می­ توانید در این فضا دو صندلی کوچک قرار دهید. ارتفاع در ورودی این خانه ها در حدود ۷۰ سانتی متر است.

همانند خانه های چوبی کودکان، خانه عروسک نیز الهام گرفته از خانه های واقعی هستند، شما می ­توانید نمونه کوچک شده خانه های مدرن را در زمین های بازی ببینید.

نتیجه گیری

وقتی کودکان بزرگ شدند، شما می­ توانید از خانه چوبی آنها به عنوان سایبان استفاده کنید یا اگر به اندازه کافی بزرگ باشد، می­ توانید به عنوان انباری کوچک استفاده کنید تا آن زمان، این خانه ها می­ توانند مکانی برای پرورش تخیل و خلاقیت فرزندان شما باشند. یک خانه چوبی، رویای هر کودکی است.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید