خانه های چوبی: مقاوم ترین خانه های جهان

 

خانه های چوبی: مقاوم ترین خانه های جهان

اگر شما به خانه های چوبی علاقه داشته باشید، احتمالاً می دانید که سازه های چوبی از امپراطوری یونان و روم تا اواخر قرن نوزدهم، غالب ترین تکنولوژی ساختمانی بوده اند.

اما آنچه شما احتمالاً نمی دانید این است که سازه های چوبی هزاران سال در سراسر جهان در برابر آنچه که مادر طبیعت می تواند بر آنها وارد کند مقاومت کرده اند. خانه های چوبی: مقاوم ترین خانه های جهان را بخوانید تا با استحکام خانه چوبی در طول تاریخ آشنا شوید.

صنعتگران اولیه چوب، در ابتدا مهارت ها و ابزارهای خود را در ساخت کشتی های چوبی توسعه می دادند. کشتی هایی که باید در برابر طوفان های اقیانوس، به اندازه کافی مقاومت می کردند. این صنعتگران و اصناف آنها به سرعت فهمیدند که همان اصول ساخت و ساز را می توان در مورد ساختمان ها و خانه های چوبی نیز اعمال کرد. و آنها را به اندازه کافی مقاوم کرد تا در مقابل خشم مادر طبیعت ایستادگی کنند.

در سال ۱۹۲۹، باستان شناسان برخی از اولین نمونه های سازه های قاب چوبی را در حفاری های پمپئی و هرکولانیم ایتالیا پیدا کردند که با فوران کوه وسوویوس در ۷۹ میلادی در خاکستر حفظ شده است.

 

خانه های چوبی: مقاوم ترین خانه های جهان

 

دوام خانه های چوبی در سراسر جهان بسیار قابل توجه است. ژاپن برخی از قدیمی ترین سازه های چوبی در جهان را دارد. با وجود این که این منطقه در معرض زلزله های مکرر قرار دارد. در انگلیس و آلمان خانه های چوبی ساخته شده در سده های یازدهم و دوازدهم وجود دارند که در شرایط آب و هوایی شدید و دو جنگ جهانی ایستادگی کرده اند.

 

خانه های چوبی: مقاوم ترین خانه های جهان – کاربرد سازه های چوبی

اگرچه ما اغلب تصور می کنیم که سازه های چوبی تنها در خانه ها و کلبه ها استفاده می شود، اما بسیاری از کلیساها در اروپا با همین فناوری ساخته شده اند. از این بناها به عنوان کمک بصری برای تقویت مسیحیت استفاده می شد. کلیساها به شکل صلیب ساخته شده بودند و با کمک سقف های بلند و طاقی شکل پشتیبانی شده توسط تیرهای خمیده، توجه یاران رو به آسمان، متمرکز شده است. بسیاری از این کلیساها قرن ها بعد هنوز در حال استفاده هستند. بر خلاف ساختارهای خانه های چوبی تاریخی که ستون ها را در معرض عناصر قرار داده اند، خانه های مدرن قاب چوبی ستون ها را درون ساختمان محصور می کنند.

ساخت خانه های چوبی مستحکم با به روزترین طراحی ها را با گروه بین المللی طراحی و ساخت ویلای چوبی آمیتیس امرتات تجربه کنید.

چوب با استحکام و خصوصیات عملکردی کاملی که دارد با سایر مصالح ساختمانی متفاوت است. یک خانه چوبی با ساخت خوب می تواند ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال خدمت کند.

 

خانه های چوبی: مقاوم ترین خانه های جهان

فن آوری های پیشرفته در تولید چوب

فن آوری های پیشرفته در تولید چوب باعث جلوگیری از بسیاری از فرایندهای منفی مانند پیچ خوردگی، ترک خوردگی، پوسیدگی، تغییر رنگ می شود به عنوان مثال، خشک کردن فنی چوب باعث می شود یک ماده ساختمانی قوی به دست آید پس از اتمام ساخت و ساز یک خانه چوبی، محافظت از ساختمان بسیار مهم است. چوب اکولوژیکی ترین متریال ساختمانی است که جذابیت زیبایی شناسی دارد.

بسیاری از مردم، چوب را نمادی از گرما و راحتی می دانند. علاوه بر این چوب می تواند یک خانه معمولی را تبدیل به مکانی جذاب برای خانواده و دوستان کند. یک مزیت دیگر این است که یک خانه چوبی کاملاً با محیط اطراف هماهنگ است. و آخرین نکته که البته کم اهمیت نیز نیست است است که چوب ارزان تر از سایر مصالح ساختمانی است. این می تواند پارادوکس باشد، اما امروزه وقتی مردم مجبور هستند مبلغ زیادی را برای مواد زیست محیطی و طبیعی بپردازند، قیمت چوب همچنان نسبتاً ارزان است.

برای ساخت خانه چوبی و ویلای چوبی رویایی خود با گروه بین المللی آمیتیس امرتات تماس بگیرید.

تا مشاوره ساخت خانه چوبی از بهترین متخصصان در این زمینه با سالها تجربه در زمینه ساخت خانه چوبی دریافت کنید. همچنین می توانید برخی از پروژه های خانه چوبی در حال اجرای ما را نیز مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید