تولید

تولید

چوب خام به دلیل اینکه ماده ای طبیعی است، در ساخت و سازهای صنعتی قابل استفاده نیست، زیرا خیلی زود در معرض رطوبت، حشرات و قارچ ها، آسیب می بیند و از بین می رود.

بنابراین برای استفاده صنعتی از این ماده طبیعی باید روی آن کار شود تا به مصالح قابل استفاده، با دوام و کیفیت عالی تبدیل شود. چوب های بکار رفته در سازه های چوبی ساخته شده توسط گروه بین المللی آمیتیس امرتات، ابتدا به دقت و از انواع چوب با کیفیت انتخاب می شوند و سپس برای مقاوم سازی به بخش تولید کارخانه منتقل می شوند.

کارشناسان ما ضمن تحقیق و بررسی ابعاد مختلف صنعتی سازی ساختمان های چوبی، با تجهیز مناسب کارخانه علاوه بر آماده سازی و فرآوری چوب های مورد استفاده، اسکلت و سازه چوبی را در محل کارخانه آماده سازی می نمایند و در نهایت در محل احداث پروژه، آیتم های از پیش آماده شده و کد گذاری شده را مونتاژ می نمایند. لذا طی این مراحل ضمن برخورداری از سرعت بالای پیاده سازی، بر خلاف ساخت و سازهای ماسونری نیازی به تبیین و تجهیز کارگاه ساختمانی در محل پروژه ندارد، این مهم در بهینه سازی وقت و بهای تمام شده ساخت و ساز نقش بسزایی دارد.

خاصیت نفوذ ناپذیری آب در چوب

نفوذپذیری چوب در آب

در واحد خشک کن کارخانه، جهت ایجاد خاصیت آب‌گریزی و نیز نفوذ ناپذیری آب در چوب، اصلاح حرارتی با استفاده از گرما و بخار در چوب انجام می شود، بنابراین در اثر رطوبت ابعاد چوب تغییر نخواهد کرد و تاب برنمی‌دارد. همچنین تیمار حرارتی با تبدیل شکرهای طبیعی درون چوب به منابع غیرغذایی، مانع پوسیدگی و تغییر رنگ آن شده که این نیز به حفظ زیبایی چوب می‌انجامد.

رطوبت ناشی از تنفس، آشپزی، استحمام و… در داخل خانه نیز روی چوب تاثیر دارد و همچنین چوب را در حالت عادی نمی‌توان در محیط‌های خیس و بیرونی استفاده کرد، اما از آنجایی‌ که چوب اصلاح ‌شده با حرارت یا چوب ترمو، نه رطوبت را جذب می‌کند و نه آن را درون خود حفظ می‌کند، برای کاربردهای مختلفی چون نماهای بیرونی، ساخت عرشه و ایوان و کف‌پوش مناسب خواهد بود.

چوب های مقاوم شده را می توان در تمام مناطق ایران با هر نوع آب و هوایی (مرطوب یا خشک) به مدت طولانی و بدون مشکل استفاده کرد. نمونه آن، پروژه شهرک ویلاهای چوبی آمیتیس در کلاچای گیلان است. این پروژه در حال حاضر مراحل پایانی ساخت خود را طی می کند. جهت اطلاعات بیشتر می توانید سایر پروژه های اجرا شده توسط گروه بین المللی آمیتیس امرتات را نیز ببینید.

مقاوم سازی چوب در برابر حشرات و قارچ ها

در واحد اشباع سطحی کارخانه، برای ایجاد مقاومت پایدار، چوب را داخل استوانه‌ای بسته قرار داده و مواد شیمیایی تحت خلاء و فشار، به داخل آن وارد می‌شود مواد شیمیایی مناسب می‌توانند چوب را برای همیشه در برابر حمله موریانه، حشرات موذی و پوسیدگی ناشی از فعالیت قارچ‌ها حفاظت کنند.

پس از طی مراحل فوق، چوب خام به چوب صنعتی قابل استفاده در ساخت خانه چوبی و یا ویلای چوبی تبدیل می شود. خانه های چوبی دارای عمر مفید بالای ۱۰۰ سال هستند. این خانه ها به محیط زیست آسیبی نمی زنند و به همین خاطر طرفداران زیادی در کشورهای پیشرفته مثل امریکا و ژاپن دارند.

زندگی در خانه چوبی یک سبک زندگی متفاوت است که آرامش را برای شما به ارمغان می آورد، خانه های چوبی به دلیل خاصیت اکوستیکی که دارند، صدا را جذب کرده و شما محیطی آرام تر و دلچسب تر را تجربه خواهید کرد. به دلیل استحکام کششی چوب، عایق مناسب انرژی بودن و مقاوم بودن در برابر جریان های الکتریکی و سهولت ساخت، سرمایه گذاری روی این نوع خانه ها بسیار پربازده است.

همچنین خوب است بدانید سازه های چوبی به دلیل مقاوم بودن در برابر زلزله، آسیب کمتری می بینند، سبکی چوب و حرکت آن روی سطح و پخش نیروی وارد شده به آن روی کل سازه، دلیل آسیب دیدگی کمتر خانه های چوبی نسبت به خانه های سیمانی و آجری در برابر زلزله است و شما تنها با تعویض چوب های آسیب دیده می توانید به راحتی به زندگی در خانه چوبی خود ادامه دهید.

کیفیت عالی خانه و ویلاهای چوبی ساخته شده توسط گروه بین المللی آمیتیس امرتات، منجر به دریافت گواهینامه تضمین کیفیت ساختمانی در ایران و دریافت پایان کار شده است. کلیه ساختمان های چوبی ساخته شده توسط ما، تاییدیه نظام مهندسی ساختمان ایران را دارند و همین کیفیت عالی و رعایت استانداردها باعث شده تا این گروه موفق به اخذ گواهینامه تضمین کیفیت از بیمه کارآفرین در سال ۱۳۹۰ شود و کلیه ساختمان ها و ویلاهای چوبی ساخته شده دارای گارانتی ۱۰ ساله بدون قید و شرط باشند.

 

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   خدمات ما
  •   تاریخ انتشار :  2017/10/15

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید